Wiadomości z rynków

Tagi:  PZU TFI  

PZU Inwestycje zarabia na nieruchomościach (17 lutego 2015)

Ponad 11 procent – to wypracowana w 2014 r. stopa zwrotu PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości 2 zarządzanego przez TFI PZU SA. Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym. Aktywność i skala inwestycji Grupy PZU na rynku nieruchomości rośnie.
 
Zarządzanie portfelem nieruchomości komercyjnych to jeden ze strategicznych obszarów aktywności TFI PZU. Od ponad trzech lat jedną z platform tego działania jest PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2.
 
- Strategia funduszu zakłada budowanie stabilnych portfeli przez inwestowanie w najlepsze w swojej klasie nieruchomości komercyjne, ze stabilnym i długoterminowym przychodem. Interesują nas także projekty deweloperskie w segmencie komercyjnym wspólnie z renomowanymi i doświadczonymi partnerami – wyjaśnia Krzysztof Tokarski, Prezes Zarządu TFI PZU.
 
Odpowiedni dobór lokat pozwolił na osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu z realizowanych inwestycji, która w 2014 r. przekroczyła 11%.
 
- W ubiegłym roku PZU FIZ SN 2 zainwestował blisko 140 mln EUR w magazyny, dzięki czemu Grupa PZU dołączyła do grona największych inwestorów w tym sektorze z blisko 4% udziałem w rynku. Transakcja ta była jedną z największych w naszym regionie Europy w 2014 roku – tłumaczy Krzysztof Tokarski.
 
Aktywność i skala inwestycji PZU Inwestycje na rynku nieruchomości rośnie. TFI PZU zamierza udostępnić także klientom zewnętrznym możliwość inwestowania w fundusze dedykowane temu segmentowi rynku.
powrót
TUTAJ JESTEŚ: jak to działa ?
Wyszukiwarka

wersja do druku